טעים להכיר: פאקוס

DSC_6241

הנכונות להיפגש עם משהו חדש ולהתנסות בטעמים חדשים הינה חוויה שחשוב להעביר אותה לילדים שלנו. ילדים הרואים מודל חיקוי שלהם (הורה) המוכן להתנסות ומבטא ומספר לילד את החששות שלו. יהיו נכונים יותר לעבור את אותה התנסות – מפגש עם מזון חדש. נסו מזונות חדשים גם עבורכם ההורים ושתפו את הילדים בחוויה זו.

לפני מספר ימים הביאה אחת המשתתפות בקבוצה שאני מנחה ירק חדש עבורי – פאקוס Cucumis melo, ירק שנקרא גם מלפפון ארמני. המחשבות הראשונות שעברו בראשי היו "הוא נראה כמו מלפפון, האם טעמו יהיה דומה?" לאחר שטעמתי והתאהבתי, הלכתי לחפש אותו בשווקים השונים.

 לאחר לא מעט ביקורים בשווקים שונים נמצא הפקאוס בשוק של העיר העתיקה בעכו. הפאקוס שייך למשפחת הדלועים ושמו הלטיני מקשר אותו למשפחה שכוללת גם את המילון, המלפפון והדלעת. מאחר ולא הצלחתי למצוא את הערכים המדויקים של הרכיבים התזונתיים שהוא מכיל, אני מניחה שהוא מכיל הרבה אשלגן ומעט קלוריות.

השאלה שעמדה בפני היא מה עוד ניתן להכין ממנו מעבר לאפשרות לאכול אותו טרי?

נכנסתי למטבח והנה התוצאה:

רצועות פאקוס לטבילה בדיפ של טחינה

מקלות פאקוס בדיפ טחינה

סלט צ'זיקי בסיגנון יווני: מגרדים את הפאקוס ומוסיפים יוגורט, שום כתוש, פלפל מלח ומעט שמיר.

פאקוס מגורדסלט צ'זיקי עם פאקוס

אנטיפסטי בתנור: חותכים לפרוסות, מורחים מעט שמן זית מעורבב עם חומץ בלסמי עם מברשת ומכניסים לגריל בתנור.

אנטיפאסטי

מוקפץ עם ירקות: במקרה זה עם בצל ופטריות.

מוקפץ עם פטריות

הפאקוס נמצא כירק בעל מירקם קריספי עם טעם מרענן שניתן להכין איתו סלטים שונים, מסלט ירקות ישראלי רגיל עם עגבניות ופלפל, ועד סלט צ'זיקי ועוד מבחר סלטים קרים. מצוין לאנטיפסטי וירקות מוקפצים, וגם אם רוצים אותו כחטיף לאכילה עם מטבלים שונים. חבל שקשה למצוא אותו בשווקים השונים ועונתו קצרה.

רוצו לקנות ותיהנו. בתאבון.

DSC_6276

comments

כתיבת תגובה