נעים להכיר

נעים להכיר – שמי תרצה שני. אני דיאטנית לילדים יותר משלושים שנה, אמא לשלושה ילדים בוגרים, סבתא לנכדה. אני גרה בשכניה (ישוב קהילתי בגליל).
סיימתי את לימודי במדעי התזונה בפקולטה לחקלאות ברחובות בשנה 1984 ובשנת 1985 קיבלתי את ההסמכה מטעם משרד הבריאות כדיאטנית מוסמכת לאחר תקופת סטאז'.
במהלך השנים, במסגרת העבודה שלי כדיאטנית, חשתי שתזונת ילדים הוא התחום הנכון עבורי. ההכרה כי בילדות נבנה העתיד הבריאותי של האדם הבוגר, וההשפעה של התזונה מאד משמעותית ומלווה את הילד לבגרות בריאה, היוותה לגבי אתגר.

האכילה ויחסי האכלה הם בבסיס הקשר בין הורים לילדים. היכולת לעזור להורים ולילדים לשפר קשר זה, לגשר בין הקשיים של הילדים לרצון ההורים והדאגה הכנה לבריאות תזונתית של הילדים. כל אלה משכו אותי להתמקד בבעיות אכילה בילדות ובעיקר בהתנהגות אכילה בררנית של ילדים ובני נוער.
אני מאמינה שכל ילד יכול להתקדם מהמקום שבו הוא נמצא כרגע. לכל ילד יש להתאים את הקצב שלו ולדבר מהמקומות המעניינים אותו. הילד הוא זה שמוביל את התהליך מאחר והוא מרגיש את מה שקורה בגופו ובפרט בפה שלו. מצב זה נותן לילד הרגשת שליטה שתורמת לשיתוף פעולה שהכרחי להתקדמות ולהצלחה.
מתוך הבנה שנושא תזונת ילדים הוא רחב ונדרש מידע רב למדתי והשתלמתי באמצעות הרשת בקורסים רבים של מוסדות בחו"ל המובילים היום בתחום. בנוסף נסעתי לאירלנד לקורס מרוכז של SOS (Sequential Oral Sensory) ומאוחר יותר השלמתי קורס נוסף בשיטה זו לטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי. הקורס פתח בפני צוהר נוסף לדרכי הטיפול בבררנות אכילה. היום אני משלבת בטיפול שלי תמהיל של מספר דרכים המותאמת לכל ילד באופן אישי.

ההתמחות שלי בנושא הטיפול בבררנות אכילה הביאה דיאטניות אחרות ברחבי הארץ לפנות אלי בבקשה ללמוד ממני איך לטפל בנושא. את הידע והניסיון שצברתי אני מעבירה בקורסים פרונטלים ואלקטרונים לדיאטניות.
העיסוק העיקרי שלי היום הוא ייעוץ אישי באמצעות הרשת למשפחות בבעיות אכילה של ילדיהם. למידע על ייעוצים אישיים הכנסו לקישור או התקשרו 054-5968286
בנוסף, אני עורכת הרצאות להורים ולצוותי חינוך במטרה להעלות למודעות את הדרכים שבהן ניתן לקדם אכילה בריאה בילדות. היכנסו לקישור למידע נוסף על הרצאות.